جلسه کمیسیون فناوری‌های نوین شورای مرکزی به ریاست دکتر یاسر ابراهیمیان قاجاری با حضور مسئولین فناوری اطلاعات استان‌ها برگزار شد.

جلسه کمیسیون فناوری‌های نوین شورای مرکزی به ریاست دکتر یاسر ابراهیمیان قاجاری با حضور مسئولین فناوری اطلاعات استان‌ها برگزار شد.به گزارش روابط عمومی، نهمین جلسه کمیسیون فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان شورای مرکزی به ریاست دکتر یاسر ابراهیمیان قاجاری عضو شورای مرکزی و هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران به صورت حضوری و مجازی در محل شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.
در این جلسه سامانه یکپارچه سازمان نظام مهندسی توسط مشاور طرح ارائه شد و مدیران فناوری اطلاعات سازمان استان‌ها به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند. طبق برنامه ریزی صورت گرفته و به نقل از مشاور طرح این سامانه به صورت آزمایشی از دو هفته دیگر شروع به کار خواهد کرد و امید است تا سال آینده بتوان اکثر قابلیت‌های مورد نیاز و طراحی شده آن اجرا شود. در ادامه سامانه GIS سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران تشریح شد و مقرر شد سایر استان‌ها با الگو برداری از این سامانه و طی هماهنگی با کمیسون فناوری‌های نوین شورای مرکزی، قابلت‌ها و تحلیل‌های مکان محور (GIS) را به سامانه‌های خود بیافزایند. لازم به ذکر است برخی استان‌ها نیز فعالیت‌های مشابهی در این خصوص داشتند که بنا به دلایل مختلف تا کنون به طور کامل اجرا نشده و بعد از مدتی تاکنون غیرفعال مانده است.
دکتر ابراهیمیان همچنین اعلام نمود سامانه یکپارچه سازمان نظام مهندسی علیرغم همه چالش‌های پیش رو با همکاری نزدیک واحد فناوری اطلاعات سازمان استان‌ها به نتیجه رسیده و اظهار امیدوارب کرد کمیسیون فناوری‌های نوین این جلسات به طور منظم برگزار گردد.
وی افزود مباحث مربوط به هوش مصنوعی از دیگر برنامه‌های دارای الویت این کمیسیون بوده که با همکاری واحد فناوری اطلاعات سازمان استان‌ها این برنامه ها نیز اجرا و اطلاع رسانی خواهد شد.